TWÓRCZE ZABAWY ROZWIJAJĄCE dla 2 latków

działam razem z rodzicem

wiek uczestników:

22-26 miesięcy

częstotliwość zajęć:

raz w tygodniu

czas trwania zajęć:

90 minut

ilość spotkań:

16 spotkań

ważne informacje:

zajęcia razem z rodzicami/opiekunamizapisz dziecko
zajęcia dla dzieci w wieku 2 lat

Twórcze Kangurzątka są tak pomyślane, żeby dać dzieciom okazję do jak najbardziej efektywnej, ciekawej i odpowiadającej możliwościom rozwojowym zabawy. Rodzice zaś mają możliwość wzbogacenia doświadczeń i umiejętności do mądrego i owocnego towarzyszenia w rozwoju poprzez zabawę.

zajęcia dla dzieci w wieku 2 lat

PIERWSZA CZĘŚĆ

każdych zajęć to zabawy, w których Dzieci uczestniczą razem z Rodzicami. Ujęte są w całość związaną z konkretnym, atrakcyjnym dla Dzieci tematem (np. pojazdy, zwierzęta zimowe i leśne, teatr). Zabawy są zróżnicowane, żeby jak najefektywniej przyciągnąć dziecięcą uwagę i osiągnąć jak najwięcej w ćwiczeniu ważnych dla dzieci umiejętności. Rodzice są tu ważnymi partnerami w zabawie (dają poczucie bezpieczeństwa, dodają odwagi, pomagają), a jednocześnie zachęcają je do coraz większej samodzielności.

DRUGA CZĘŚĆ

każdych zajęć to "zabawa dowolna", zabawa "pod okiem" rodziców, moderowana przez panie prowadzące. To próby większej samodzielności, realizowania własnych pomysłów w zabawie z rówieśnikami.

Dzieci mają okazję wrócić do zabaw i zabawek, które szczególnie je zainteresowały, mają swobodny dostęp do papieru i kredek lub innych materiałów plastycznych. Bawią się w zabawy ruchowe bez udziału rodziców. Odkrywają przestrzeń przedszkolną w bezpieczny sposób. Dla rodziców to czas na bezpieczne tworzenie dystansu, rozmowy, pytania do prowadzących.

Podczas zajęć korzystamy ze zróżnicowanych, sprawdzonych, autorskich metod pracy opracowanych przez psychologów rozwojowych i pedagogów od wielu lat pracujących z małymi dziećmi. Nasze wieloletnie doświadczenia podpowiadają nam, że zabawa jest najlepszą pomocą w rozwoju.

zajęcia dla dzieci w wieku 2 lat